Pol’and’rock Festival 2022

Fundacja ALE Nauczanie
na
Pol’and’Rock Festival 2022

Oj działo się!

W ramach festiwalu zaprosiliśmy wszystkie zainteresowane dzieci (w wieku od lat czterech do 100) do udziału w warsztatach „Budujemy państwo prawa”. Zajęcia prowadzone były wspólnie przez radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych i trenerów naszej fundacji. Wspólnie z uczestnikami budowaliśmy z klocków LEGO®, czym jest państwo prawa i jakie prawa mają dzieci. Dowiedzieliśmy się, z czym kojarzą się młodym ludziom takie prawa jak: prawo do bezpieczeństwo, prawo do edukacji, czy prawo do dostępu do informacji i wiele innych. Podsumowaniem działań każdego dnia była wystawa powstałych prac, którą mogą Państwo obejrzeć w poniższej galerii.

Kwiat Pol'and'rock

Obejrzyj galerię konstrukcji


Kim jesteśmy?

U podstaw działań Fundacji ALE Nauczanie leży misja szeroko pojętej pracy na rzecz podnoszenia jakości edukacji. Kiedy już nadejdą dni, gdy wszyscy uczniowie będą czuć radość na myśl o kolejnej lekcji matematyki, poczujemy się spełnieni. Na tę chwilę jednak jeszcze dużo pracy przed nami. Fundacja powstała (na początku pod nazwą Fundacja PozRobot) w 2011 i od tego czasu zajmujemy się prowadzeniem szkoleń dla trenerów i nauczycieli z wykorzystywania rozwiązań LEGO Education w pracy z dziećmi. Jesteśmy też organizatorem polskiej edycji międzynarodowego konkursu FIRST® LEGO® League.


Edukacja przez działanie…

Niewiarygodne tempo zmian, jakim podlega rzeczywistość, wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Nie sposób przewidzieć, jakie wyzwania postawi przed nami przyszłość, lecz już teraz możemy rozwijać uniwersalne umiejętności u tych, którzy będą się z nią mierzyć. Odkrywcy, naukowcy, inżynierowie, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące wyzwania. To nasze zadanie!