Mikołajkowa Liga Robotyki w Gostyniu 2022

4 grudnia 2022  o godzinie 13:00 w Gostyniu odbędzie się Mikołajkowa Liga Robotyki.

W ramach popołudniowego spotkania dzieci i młodzież z miasta Gostyń zaprezentują aktualny stan przygotowań do międzynarodowego Konkursu FIRST® LEGO® League.

PRZEDSZKOLE: Na dzieci przedszkolne, które tego dnia zdecydują się na przyjście będą czekali nauczyciele, którzy przeprowadzą inspirujące zajęcia metodą 6 klocków.

KLASY 1-3: Dzieci z klas 1-3 będą miały okazję do zaprezentowania aktualnego stanu przygotowań do konkursu oraz prezentacji swoich konstrukcji. Będą na nich również czekały stanowiska do Freebuldingu.

KLASY 4-8: Najbardziej emocjonującą częścią spotkania będzie konkurencja dla klas 4-8. Młodzież zmierzy się z wyzwaniem LINE FOLLOWER, w trakcie którego będą musieli wykazać się umiejętnością zaprogramowania robota tak, aby jak najszybciej przejechał po wyznaczonej linii.

Regulamin konkursu dla klas 4-8: Regulamin Konkursu

Na wszystkich przybyłych czekać będą także stacje samodzielnej budowy pt. “Gostyń przyszłości”. Dzieci poniżej 6. roku życia będą korzystały z klocków LEGO® Duplo, a osoby od lat 7 do 107, z klocków LEGO® System i Technics.

Serdecznie zapraszamy!