Mikołajkowa Liga Robotyki w Gostyniu 2023

9 grudnia 2023  o godzinie 13:00 w Gostyniu odbędzie się Mikołajkowa Liga Robotyki.

PRZEDSZKOLE: Na dzieci przedszkolne, które tego dnia zdecydują się na przyjście będą czekali nauczyciele, którzy przeprowadzą inspirujące zajęcia metodą 6 klocków.

KLASY 1-3: Dzieci z klas 1-3 wezmą udział w konkursie „Moja mobilna konstrukcja”. Zadaniem drużyn podejmujących konkursowe wyzwanie będzie stworzenie konstrukcji z klocków LEGO Education SPIKE Essential lub LEGO Education WeDo 2.0, która będzie odpowiedzią na zadanie projektowe ogłoszone w chwili startu.  Będą na nich również czekały stanowiska do Freebuldingu.

Regulamin konkursu dla klas 1-3: Regulamin konkursu klasy 1-3

KLASY 4-8: Najbardziej emocjonującą częścią spotkania będzie konkurencja dla klas 4-8. Młodzież zmierzy się z WYŚCIGIEM DRAGSTER, w trakcie którego będą musieli wykazać się umiejętnością zaprogramowania robota tak, aby jak najszybciej przejechał po wyznaczonym torze.

Regulamin konkursu dla klas 4-8: Regulamin Konkursu klasy 4-8

Zapisy do zawodów dla opiekunów drużyn: https://forms.gle/rAQWnamkUwV4GpgbA

Na wszystkich przybyłych czekać będą także stacje samodzielnej budowy pt. “Dom przyszłości”. Dzieci poniżej 6. roku życia będą korzystały z klocków LEGO® Duplo, a osoby od lat 7 do 107, z klocków LEGO® System i Technics.

Serdecznie zapraszamy!