Rok Lema

Bajki LEGO-robotów

Świętujemy ROK LEMA z konkursem!

Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, przeczytajcie "Bajki Robotów" i zobaczcie ile tam jest robotów, elektrycerzy, automatycznych smoków i robo-księżniczek.

Wyobraźcie sobie swoją ulubioną postać. Zbudujcie ją z LEGO. Stwórzcie tło, nawiązujące do historii, zróbcie fajne zdjęcie całej sceny, podpiszcie (autor - imię i wiek, nazwa dzieła ze wskazaniem na to, jaka to konkretnie postać i jaką scenę przedstawia) i wyślijcie do nas przez formularz! Pamiętajcie o tym, żeby wypełniać go z rodzicem (jest dla niego kilka zadań do zrobienia, takich jak akceptacja regulaminu :)).

Możecie wygrać jeden z dwóch zestawów LEGO® Education SPIKE™ Prime lub Mini SPIKE™.

Szczegóły konkursu:

1) Praca musi być Wasza, autorska. W internecie są zdjęcia i instrukcje budowania robotów z LEGO. Przy budowie postaci z "Bajek Robotów" nie korzystajcie z nich! Również elementy scenografii, z których skorzystacie, zróbcie własnoręcznie.

2) Pamiętajcie o dobrym oświetleniu i wykadrowaniu! Zrobione zdjęcie powinno być wysłane w formacie JPG, rozdzielczości 300dpi, wielkości max. 10Mb.

3) Ważnym elementem oceny jest zgodność pracy z tematyką. Pamiętajcie, że to nie jakiśtam robot, ale robot z "Bajek Robotów". Książka daje Wam wiele możliwości od naprawdę prostych do skomplikowanych i dziwnych konstrukcji. Przeczytajcie i wybierzcie sami.

Wyślij formularz konkursowy

 

Na Wasze prace czekamy do: 20 października 2021
Regulamin konkursu

One thought on “Rok Lema

Comments are closed.