Edukacja matematyczna z klockami – Online – 13.10.2021@15:30

Czas:  13.10.2021 r. 15:30-17:45

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO Education

Jak wykorzystać klocki do nauki rozwiązywania problemów matematycznych. Jak z ich pomocą rozwijać u dzieci w klasach 1-4 szkoły podstawowej takie umiejętności matematyczne, jak logiczne rozumowanie, wytrwałość, precyzja, modelowanie i przedstawianie poprzez indywidualne i grupowe rozwiązywanie zadań.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione przykłady aktywności typu „hands-on” w edukacji matematycznej uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-4 SP).

• od swobodnej zabawy do myślenia matematycznego,
  • zadania matematyczne w oparciu o metodę „6 klocków”,
  • jak rozwijać u dzieci rozumienie przestrzeni z wykorzystaniem klocków?
  • wolne aplikacje webowe wspierające wykorzystanie klocków w edukacji matematycznej,

Dla kogo: Trenerzy oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele matematyki w klasach 4 SP.

Wymagania wstępne: Uczestnicy szkolenia powinni mieć do dyspozycji Zestaw kreatywny LEGO Education (45020) (przy czym: 1 zestaw może przypadać na 2 uczestników).
Przydatne będą też małe płytki budowlane.

• zaświadczenie Centrum Kształcenia Ustawicznego (wersja cyfrowa).

Data: 2021-10-13

Miejsce: on-line

Trener: Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka - trenera Akademii LEGO Education