MINDSTORMS EV3 – wstęp do robotyki – Online – 25.10.2021@15:30 / 3.11.2021@15:30

• I część – 25.10.2021 r. 15:30-17:45
  • II część – 3.11.2021 r. 15:30-17:45

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO® Education

Głównym celem zajęć wykorzystujących LEGO® MINDSTORMS® EV3 jest rozbudzenie w uczniach potrzeby eksperymentowania z technologią, dzięki której mogą rozwiązywać problemy współczesnego świata. To innowacyjne narzędzie edukacyjne doskonali umiejętności krytycznego myślenia, a także rozwija kreatywność w takich dziedzinach jak informatyka, matematyka czy nauki przyrodnicze. Zestaw jest zrozumiałym, a jednocześnie inspirującym narzędziem dydaktycznym skierowanym do uczniów powyżej 10 roku życia, które pomaga nie tylko opanować wiedzę teoretyczną, lecz także pozwala wykorzystać ją w praktyce.

• co to jest EV3 i jak działa,
  • korelacja z podstawą programową,
  • podstawy programowania w aplikacji EV3 Classroom,

Dla kogo: Trenerzy oraz nauczyciele rozpoczynający pracę z dziećmi (w wieku 10+ według sugestii LEGO® Education). Mile widziane podstawowe umiejętności programistyczne, nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w pracy z robotyką EV3.

• certyfikat Akademii LEGO® Education (wersja cyfrowa)

Data: 2021-10-25

Trener: Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO Education