Od przyrody do matematyki z BricQ Motion Essential – Online – 11.10.2021@15:30

Czas:  11.10.2021 r. 15:30-17:45

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO Education

Jak wykorzystać klocki do nauki rozwiązywania problemów matematycznych. Jak z ich pomocą rozwijać u dzieci w klasach 1-4 szkoły podstawowej takie umiejętności matematyczne, jak logiczne rozumowanie, wytrwałość, precyzja, modelowanie i przedstawianie poprzez indywidualne i grupowe rozwiązywanie zadań.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione przykłady aktywności typu „hands-on” w edukacji matematycznej uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-4 SP) z wykorzystaniem zestawów LEGO Education BricQ Motion Essential.

• od swobodnej zabawy do myślenia matematycznego,
  • prezentacja materiałów LEGO® Education (w języku polskim) oraz autorskich pomysłów na edukację matematyczną z wykorzystaniem zestawu BricQ Motion Essential (45401);
  • praca z uczniami klas 1-4 SP (w trybie nauki zdalnej lub hybrydowej) w oparciu o zestaw indywidualny BricQ Motion Essential Personal Learning Kit (2000471),

Dla kogo: Trenerzy oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele matematyki w klasach 4 SP.

Wymagania wstępne: Uczestnicy szkolenia powinni mieć do dyspozycji:

• LEGO Education BricQ Motion Essential (45401)
  • LEGO® Education BricQ Motion Essential – zestaw indywidualny (2000471).

• zaświadczenie Centrum Kształcenia Ustawicznego (wersja cyfrowa).

Data: 2021-10-11

Miejsce: on-line

Trener: Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka - trenera Akademii LEGO Education