Praca metodą projektu z LEGO® Education – Warszawa – 23-02-2019

Szkolenie prowadzone przez Igę Malik – trenera Akademii LEGO® Education

Miejsce szkolenia: Tematyka szkolenia: , ,

Praca metodą projektu jest fantastycznym i sprawdzonym narzędziem dydaktyczno-wychowawczym. Stawia ona uczniów w zupełnie nowej pozycji – muszą przejąć inicjatywę, co powoduje, że zmieniają się z biernych w aktywnych uczestników procesu dydaktycznego. Uczniowie muszą być bardziej samodzielni i aktywni, skutecznie komunikować się ze sobą, stworzyć plan i harmonogram pracy, podzielić się rolami, wspólnie podejmować decyzję, a na koniec atrakcyjnie zaprezentować wyniki swojej pracy. Nauczyciela przyjmuje rolę opiekuna, mentora. Zadaniami opiekuna są: określenie zasad projektu, zdefiniowanie celu, pomoc grupie i co najważniejsze – motywowanie uczestników.
Podczas warsztatu uczestnicy wcielą się w rolę uczniów i sami będą mogli wykonać zadania otwarte, a na koniec zaprezentować wyniki. Wykorzystamy dwie platformy edukacyjne – LEGO® Mindstorms® Education EV3 oraz LEGO® WeDo 2.0, jednak metodą projektu można pracować ze wszystkimi zestawami LEGO® Education.

• Przedstawienie zestawów LEGO® Education skierowanych dla szkoły podstawowej,
  • Określenie zasad i ról podczas pracy metodą projektu,
  • Ćwiczenia z każdym z zestawów (praca warsztatowa, metoda projektowa),
  • Korelacja z podstawą programową.

Dla kogo:

Trenerzy oraz nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolach lub z dziećmi w wieku przedszkolnym na zajęciach fakultatywnych, zainteresowani rozwiązaniami LEGO® Education, które mogą wykorzystać w trakcie zajęć.

• LEGO® Mindstorms® Education EV3 – zestaw 45544 (zaawansowane programowanie),
  • LEGO® WeDo 2.0 – zestaw 45300 (myślenie komputacyjne).

Data: 2019-02-23

Miejsce: Biuro AKCES Edukacja, ul. Erazma Ciołka 12 pok. 15, Warszawa