Przedszkolak wynalazca – Warszawa – 24-02-2019

Szkolenie prowadzone przez Igę Malik – trenera Akademii LEGO® Education

LEGO® Duplo to klocki znane od dawna. Jest to idealny zestaw dla przedszkolaków. Oprócz klasycznych elementów konstrukcyjnych każdy z wymienionych poniżej zestawów znajdują się
elementy do tworzenia maszyn prostych czy budowania pojazdów. Przygotowane przez LEGO® Education zestawy opierają się na naturalnej, niczym nie skrępowanej ciekawości dzieci. Rozwój kreatywności u dziecka wymaga zapewnienia mu możliwości działania, twórczego rozwiązywania problemów i dowiadywania się nowych rzeczy. Przedszkolaki uczą się zapamiętywać i wykorzystywać swoją wiedzę, realizując stawiane przed nimi zdania. Pragną odkrywać świat i poznawać zasady i prawa jakimi się rządzi. W LEGO® Education
chcemy, by dzieci poznawały te zagadnieniapoprzez kreatywną zabawę. Na stacji pociągu matematycznego przedszkolaki poznają liczby, ilości podczas załadowywania pociągu. W STEAM Parku dzieci poznają ruch, pomiar i mają okazję rozwiązywać problemy w zabawny i angażujący sposób. Na szkoleniu uczestnicy będą mieli okazję zbudować różne maszyny i poznać w jaki sposób działają.

• Przedstawienie zestawów LEGO® Education skierowanych dla przedszkoli,
  • Ćwiczenia z każdym z zestawów (praca warsztatowa),
  • Korelacja z podstawą programową,
  • Metoda 6 klocków.

Dla kogo:

Trenerzy oraz nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolach lub z dziećmi w wieku przedszkolnym na zajęciach fakultatywnych, zainteresowani rozwiązaniami LEGO® Education, które mogą wykorzystać w trakcie zajęć

• STEAM Park – zestaw 45024 (technika i przyroda),
  • Maszyny Proste DUPLO – zestaw 9656 (technika i przyroda),
  • Pociąg matematyczny – zestaw 45008 (kompetencje matematyczne),
  • Maszyny techniczne. Zestaw ze śrubokrętami – zestaw 9206 (technika).

Data: 2019-02-24

Miejsce: Biuro AKCES Edukacja, ul. Erazma Ciołka 12 pok. 15, Warszawa