Robotyka i programowanie z LEGO® Education w szkole podstawowej – Katowice – 02-02-2019

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Fundacji ALE Nauczanie

Miejsce szkolenia: Tematyka szkolenia: ,

Mówi się, że programowanie jest trzecim językiem, po ojczystym i angielskim, który należy znać, żeby być świadomym członkiem społeczeństwa. Jednak zanim będziemy uczyć dzieci programowania, należy zapoznać je z myśleniem komputacyjnym – można to doskonale zrobić, wykorzystując zwykłe klocki LEGO®, bez konieczności pracy z komputerem. Aby rozwijać zdolności myślenia inżynierskiego konieczne jest jednoczesne rozwijanie kompetencji matematycznych. Na szkoleniu przedstawimy spójny plan rozwoju dzieci od nauczania wczesnoszkolnego, gdzie uczniowie uczą się kreatywnego i komputacyjnego myślenia, poprzez kolejne lata gdzie wprowadzamy programowanie i pracę metodą projektu aż do liceów gdzie uczniowie mają możliwość uczenia się zaawansowanego programowania, tworzenia algorytmów i automatyzacji pracy robotów. Na szkoleniu uczestnicy będą mieli okazję pracy  warsztatowej z każdym z wymienionych poniżej zestawów.

• przedstawienie zestawów LEGO® Education stworzonych do rozwijania kompetencji matematycznych, myślenia komputacyjnego oraz programowania dla dzieci od 7 do 19 lat
  • Ćwiczenia z każdym z zestawów (praca warsztatowa),
  • Korelacja z podstawą programową.

Dla kogo:

Trenerzy oraz nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolach lub z dziećmi w wieku przedszkolnym na zajęciach fakultatywnych zainteresowani rozwiązaniami LEGO® Education, które mogą wykorzystać w trakcie zajęć.

• Maszyny Proste – zestaw 9689 (technika i przyroda),
  • WeDo 2.0 – zestaw 45300 (myślenie komputacyjne),
  • Mindstorms® Education EV3 – zestaw 45544 (zaawansowane programowanie)

Mapka dojazdu