Robotyka i programowanie z LEGO® Education w szkole podstawowej – Katowice – 02-02-2019

300,00 

Cena specjalna dla nauczycieli: 195,00  – warunki przyznania zniżki i kod rabatowy są podane w zakładce „Zniżka dla nauczycieli” poniżej.

Godziny: 10:00-14:00

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Fundacji ALE Nauczanie

5 dostępnych miejsc

Miejsce szkolenia: Tematyka szkolenia: ,

Opis szkolenia

Mówi się, że programowanie jest trzecim językiem, po ojczystym i angielskim, który należy znać, żeby być świadomym członkiem społeczeństwa. Jednak zanim będziemy uczyć dzieci programowania, należy zapoznać je z myśleniem komputacyjnym – można to doskonale zrobić, wykorzystując zwykłe klocki LEGO®, bez konieczności pracy z komputerem. Aby rozwijać zdolności myślenia inżynierskiego konieczne jest jednoczesne rozwijanie kompetencji matematycznych. Na szkoleniu przedstawimy spójny plan rozwoju dzieci od nauczania wczesnoszkolnego, gdzie uczniowie uczą się kreatywnego i komputacyjnego myślenia, poprzez kolejne lata gdzie wprowadzamy programowanie i pracę metodą projektu aż do liceów gdzie uczniowie mają możliwość uczenia się zaawansowanego programowania, tworzenia algorytmów i automatyzacji pracy robotów. Na szkoleniu uczestnicy będą mieli okazję pracy  warsztatowej z każdym z wymienionych poniżej zestawów.

Program szkolenia:

 • Koncepcja Hands-On-Activities,
 • przedstawienie zestawów LEGO® Education stworzonych do rozwijania kompetencji matematycznych, myślenia komputacyjnego oraz programowania dla dzieci od 7 do 19 lat
 • Ćwiczenia z każdym z zestawów (praca warsztatowa),
 • Korelacja z podstawą programową.

Dla kogo:

Trenerzy oraz nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolach lub z dziećmi w wieku przedszkolnym na zajęciach fakultatywnych zainteresowani rozwiązaniami LEGO® Education, które mogą wykorzystać w trakcie zajęć.

Wykorzystane zestawy:

 • Maszyny Proste – zestaw 9689 (technika i przyroda),
 • WeDo 2.0 – zestaw 45300 (myślenie komputacyjne),
 • Mindstorms® Education EV3 – zestaw 45544 (zaawansowane programowanie)

Po szkoleniu otrzymają Państwo:

 • zaświadczenie Centrum Kształcenia Ustawicznego,
 • Smart – mały zestaw klocków.

 

Zniżka dla nauczycieli

Wyciąg z Regulaminu

§ 5 Zniżka dla nauczycieli

 1. Zniżka od ceny regularnej przyznawana jest nauczycielowi automatycznie, gdy spełniony jest minimum jeden z poniższych warunków:
  1. Faktura na szkolenie wystawiona zostanie na szkołę lub organ prowadzący szkołę, w której nauczyciel pracuje,
  2. Przy zgłoszeniu zostanie podany numer legitymacji nauczyciela, którą nauczyciel pokaże na szkoleniu,
  3. Zostanie dosłane na adres kontakt@alenauczanie.edu.pl zaświadczenie o zatrudnieniu nauczyciela wystawione przez zatrudniającą szkołę.
 2. Wszelkie pytania dotyczące zniżki należy kierować pisemnie na adres kontakt@alenauczanie.edu.pl.

Jak uzyskać zniżkę?

Jeśli spełniasz warunki opisane powyżej, przy składaniu zamówienia podaj następujący kod kuponu: NAUCZYCIEL. Zniżka nauczycielska zostanie naliczona automatycznie, a przy wystawianiu faktury to zweryfikujemy. Pamiętaj, by podając numer legitymacji nauczycielskiej, zabrać legitymację ze sobą na szkolenie.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres kontakt@alenauczanie.edu.pl

Dla kogo jest cena specjalna?

Nie chcemy, by zainteresowani szkoleniem nauczyciele nie mogli wziąć w nim udziału z powodów finansowych. Fundacja ALE Nauczanie jest organizacją non-profit, której celem statutowym jest realizowanie działań na rzecz podnoszenia jakości edukacji. Przygotowaliśmy cenę specjalną dla nauczycieli, która pozwala pokryć koszty organizacyjne, lecz dopiero cena regularna pozwoli nam dalej funkcjonować i prowadzić szereg działań z naszymi Partnerami. Dziękujemy!

Odroczona płatność

W przypadku nauczycieli zatrudnionych w szkołach publicznych istnieje możliwość wystawienia faktury z odroczoną płatnością (taką informację należy wpisać przy zamówieniu w polu „uwagi”).

Mapka dojazdu

Przydatne informacje

Data: 2019-02-02

Czas rozpoczęcia: 10:00

Czas zakończenia: 14:00

Miejsce: Biuro AKCES Edukacja, ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 22 pok. 312, Katowice

Trener: Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Fundacji ALE Nauczanie