Rozwiązania LEGO® Education w edukacji wczesnoszkolnej – Katowice – 01-02-2019

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Fundacji ALE Nauczanie

Zestawy LEGO® Education skierowane do uczniów klas 1-3 zostały stworzone z myślą o zwiększeniu kreatywności i zaangażowania uczniów podczas nauki. Na szkoleniu uczestnicy będą mieli okazję pracy warsztatowej z każdym z wymienionych poniżej zestawów. Pokażemy jak można prowadzić zajęcia z otwartym zakończeniem z matematyki, jak urozmaicić zajęcia techniczne dając uczestnikom między innymi szansę poznawania jak działają przekładnie i testowania różnych przełożeń. Dzięki wykorzystaniu znanych i lubianych klocków LEGO® pokażemy jak oswoić emocje i jak o nich rozmawiać. Istotnym elementem edukacji jest myślenie komputacyjne. Nie zawsze musi ono łączyć się z nauką programowania i pracy na komputerze. Pokażemy jak można uczyć dzieci offline oraz z wykorzystaniem tabletów.

• Przedstawienie zestawów LEGO® Education skierowanych dla edukacji wczesnoszkolnej,
  • Metoda 6 klocków,
  • Ćwiczenia z każdym z zestawów (praca warsztatowa),
  • Korelacja z podstawą programową.

Dla kogo: Trenerzy oraz nauczyciele pracujący z dziećmi w nauczaniu wczesnoszkolnym zainteresowani rozwiązaniami LEGO® Education, które mogą wykorzystać w trakcie zajęć.

• Maszyny Proste – zestaw 9689 (technika i przyroda),
  • Społeczność – zestaw 9389 (edukacja językowa),
  • Zestaw kreatywny – zestaw 45020 (metoda 6 klocków),
  • WeDo 2.0 – zestaw 45300 (myślenie komputacyjne).

Data: 2019-02-01

Miejsce: Biuro AKCES Edukacja, ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 22 pok. 312, Katowice

Trener: Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Fundacji ALE Nauczanie