SOBOTA z Robotem – SPIKE™ Essential – Jak rozpocząć pracę z zestawem? – online – 4-06-2022 g.10:00 – BEZPŁATNE

• 4.06.2022 r. 10:00-12:15

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO® Education

Brak dostępnych miejsc

Sobota z robotem!
AKCES edukacja i Fundacja ALE Nauczanie zapraszają na BEZPŁATNE szkolenia dla osób przygotowujących się do prowadzenia zajęć robotyki w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” oraz wszystkich chętnych do zapoznania się z zestawem LEGO Education SPIKE Essential.
Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, informatyki i techniki oraz nauczycieli prowadzący pozalekcyjne zajęcia z robotyki.

Zestaw SPIKE™ Essential LEGO® Education to narzędzie do nauki STEAM dla uczniów klas 1-3. Łącząc kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt i prosty język programowania (do wyboru bloki ikon, jak Scratch jr. i bloki słów jak Scratch) SPIKE Essential nieustannie angażuje uczniów poprzez zabawę w uczenie się. Pomaga w rozwoju myślenia krytycznego i w nauce umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Przygotowane scenariusze zajęć pozwalają na szerokie wykorzystanie rozwiązania SPIKE Essential, do poruszania różnych zagadnień z wielu dziedzin wiedzy.

• Poznajemy zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential: klocki konstrukcyjne, hub, silniki, czujniki
  • Rozpoczynamy pracę w aplikacji SPIKE™ App: plany zajęć i instrukcje budowy robotów
  • Wizualne programowanie robotów: ikony i puzzle
  • Materiały dla nauczycieli i uczniów przygotowane przez LEGO® Education

Szkolenie w formie zdalnej – 3 godziny lekcyjne -10:00 – 12:15.

Dla kogo: Warsztaty dla trenerów oraz nauczycieli rozpoczynających pracę z dziećmi (w wieku 6+ według sugestii LEGO® Education). Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w pracy z robotyką LEGO ani umiejętności programowania.

• zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential [#45345] z naładowanym akumulatorem
  • laptop lub komputer (z pełnowymiarowym portem USB) z zainstalowaną aplikacją SPIKE™ App (do pobrania ze strony: https://education.lego.com/pl-pl/downloads/spike-app/software)
  • kamerkę internetową, mikrofon oraz słuchawki (głośniki)

Data: 2022-06-04