SPIKE™ Prime i konkursy – online – 6-03-2021@9:00 / 7-03-2021@9:00

• I część – 6.03.2021 r. 9:00-11:15
  • II część – 7.03.2021 r. 9:00-11:15

Szkolenie prowadzone przez Katarzynę Nogalską – trenera Akademii LEGO® Education

Zestaw SPIKE™ Prime LEGO® Education to narzędzie do nauki STEAM dla uczniów klas 4-8. Łącząc kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt i intuicyjny język kodowania „przeciągnij i upuść” oparty na Scratch, SPIKE Prime nieustannie angażuje uczniów poprzez zabawę w uczenie się. Pomaga w rozwoju myślenia krytycznego i w nauce umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Przygotowane scenariusze zajęć pozwalają na szerokie wykorzystanie rozwiązania SPIKE Prime, od łatwych projektów do nieograniczonych możliwości kreatywnego projektowania

• krótkie wprowadzenie w koncepcje edukacyjne LEGO® Education,
  • programowanie w języku Scratch i podstawy języka Python,
  • wprowadzenie do konkursu FIRST® LEGO® League jako narzędzia do budowania motywacji i pewności siebie uczniów,

Szkolenie w formie zdalnej, realizowane w dwóch częściach po 3 godziny lekcyjne.

Dla kogo: Warsztaty dla średniozaawansowanych trenerów oraz nauczycieli, którzy znają już zestaw SPIKE Prime i mieli okazję z nim pracować. Mile widziane podstawowe umiejętności programistyczne.

Data: 2021-03-06

Trener: Szkolenie prowadzone przez Katarzynę Nogalską - trenerkę Akademii LEGO® Education