Wprowadzenie do LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 z językiem Python – Online – 5.12.2020@10:00 / 12.12.2020@10:00

• I część – 5.12.2020 r. 10:00-12:15
  • II część – 12.12.2020 r. 10:00-12:15

Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO® Education

Głównym celem zajęć wykorzystujących LEGO® MINDSTORMS® EV3 jest rozbudzenie w uczniach potrzeby eksperymentowania z technologią, dzięki której mogą rozwiązywać problemy współczesnego świata. To innowacyjne narzędzie edukacyjne doskonali umiejętności krytycznego myślenia, a także rozwija kreatywność w takich dziedzinach jak informatyka, matematyka czy nauki przyrodnicze. Zestaw jest zrozumiałym, a jednocześnie inspirującym narzędziem dydaktycznym skierowanym do uczniów powyżej 10 roku życia, które pomaga nie tylko opanować wiedzę teoretyczną, lecz także pozwala wykorzystać ją w praktyce. Możliwość programowania w języku Python pozwala wykorzystywać zestaw na lekcjach informatyki w klasach 7-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

• krótkie wprowadzenie w koncepcje edukacyjne LEGO® Education,
  • podstawy języka Python dla EV3,
  • korelacja z podstawą programową,
  • przykładowe ścieżki zajęć,

Dla kogo: Trenerzy oraz nauczyciele korzystający z rozwiązania LME EV3 w pracy z uczniami. Mile widziane (ale nie niezbędne) podstawowe umiejętności programowania w języku Python.

Wymagania wstępne: Uczestnicy powinni mieć dostęp do:

• przygotowanej dla robota kartę pamięci Micro SDHC (minimum 4 GB, maksymalnie 32 GB, klasa wydajności A1) z obrazem EV3 MicroPython
  • Uczestnicy powinni także przed zajęciami zbudować robota mobilnego (Driving Base). Instrukcja budowy.

Instrukcja przygotowania karty SD oraz środowiska Visual Studio Code do pobrania z tego miejsca: Instalacja microPython dla EV3

Data: 2020-12-05

Trener: Szkolenie prowadzone przez Wojciecha Zuziaka – trenera Akademii LEGO Education