Wszechstronny rozwój przedszkolaka – Warszawa – 24-02-2019

Szkolenie prowadzone przez Igę Malik – trenera Akademii LEGO® Education

Aby dzieci rozwijały się w sposób optymalny musimy wspierać ich wszechstronny rozwój. Oznacza to, że nie zaniedbujemy żadnego rodzaju aktywności dziecka. Głównym rodzajem aktywności przedszkolaków jest zabawa i właśnie dzięki niej najlepiej wspierać i stymulować wszechstronny rozwój. Zestawy LEGO®Duplo są przygotowane w taki sposób,
aby za pomocą zabawy uczyć i rozwijać na wielu płaszczyznach.
Wykorzystując tylko 6 klocków (metoda 6 klocków) możemy przeprowadzić ponad 200 krótkich ćwiczeń z dziećmi. Ćwiczenia te mogą być wprowadzeniami do złożonych projektów lub przerywnikami w zajęciach.
Kompetencje językowe najłatwiej rozwijać u przedszkolaków poprzez odgrywanie ról i tworzenie opowieści. Spotkanie w „Kawiarence Duplo” to świetna okazja do nauki korzystania z menu, budowania wg wzoru, poznawania liczb i praw rządzących handlem. W „Naszym Mieście” dzieje się bardzo dużo! Niespodzianki, które niesie codzienność wymagają prawdziwych bohaterów i inżynierów – przedszkolaki będą mogli się w nich wcielić i pomóc opanować różne sytuacje. Z kolei zestaw „Opowieści” skupia się wokół norweskich baśni o trzech koziołkach. Możemy razem z dziećmi budować historię, szukać nowych zakończeń i tworzyć dalsze losy koziołków. Wspieramy rozwój kompetencji językowych jak również rozwój społeczno-emocjonalny. Idąc dalej możemy poznawać „Dzikie Zwierzęta” w ich naturalnym środowisku, eksplorować co jedzą i czego potrzebują aby przeżyć.
A co najważniejsze – klocki LEGO® zapewniają grupie wiele godzin zabawy, która może wychodzić daleko poza ramy kart inspiracji od LEGO® i podręczników dla nauczycieli.

• Przedstawienie zestawów LEGO® Education skierowanych dla przedszkoli,
  • Ćwiczenia z każdym z zestawów (praca warsztatowa),
  • Korelacja z podstawą programową,
  • Metoda 6 klocków.

Dla kogo:

Trenerzy oraz nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolach lub z dziećmi w wieku przedszkolnym na zajęciach fakultatywnych, zainteresowani rozwiązaniami LEGO® Education, które mogą wykorzystać w trakcie zajęć.

• DUPLO Opowieści – zestaw 45005 (kompetencje humanistycznie),
  • 6 klocków (ćwiczenia wprowadzające, ogólnorozwojowe),
  • LEGO® DUPLO Kawiarenka – zestaw 45004 (kompetencje matematyczne, role w społeczeństwie),
  • LEGO® DUPLO Nasze Miasto – zestaw 45021 (rozumienie relacji, odgrywanie ról),
  • LEGO® DUPLO Dzikie Zwierzęta – zestaw 45012 (przyroda).

Data: 2019-02-24

Miejsce: Biuro AKCES Edukacja, ul. Erazma Ciołka 12 pok. 15, Warszawa